ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

Yörük Yaşamı Kültürü ve Uluslararası Geleneksel Türk Sanatları Sempozyumu

Çankırı Karatekin Üniversitesi Gelenekli Türk El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi, bu yıl ilki düzenlenen Yörük Yaşamı Kültürü ve Uluslararası Geleneksel Türk Sanatları Sempozyumuna katılımlarıyla destek verecek. Sempozyumda Yörük yaşamı, kültürü ve sanatı incelenerek tanıtılacak.

Kırıkkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin ev sahipliğinde düzenlenecek olan sempozyum 09-10-11 Kasım 2017 tarihlerinde Antalya`da gerçekleşecek.
Sempozyum öncesinde 27-28-29 Ekim 2017 tarihlerinde Mersin Büyükeceli`de Yörük Çalıştayı düzenlenecek.

Sempozyuma, ÇAKÜ Gelenekli Türk El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Kırıkkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin yanı sıra üniversite olarak Gazi Üniversitesi Türk El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi, Ahi Evran Üniversitesi Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi; belediye olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi, Silifke Belediyesi; dernek olarak ise Göç Eden Sarıkeçililer Dayanışma ve Kültür Derneği, Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği(YÖRSİAD), Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) katılımlarıyla destek sağlayacak.

2017 yılı dönem başkanlığı Kırıkkale Üniversitesinde olan sempozyumun, her yıl dönem başkanlığı farklı bir üniversite ev sahipliğinde yapılması planlanmakta olup bir sonraki programın Çankırı Karatekin Üniversitesi Gelenekli Türk El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi ev sahipliğinde yapılması planlanmaktadır.