ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

Üniversitemiz İftar Programında 3 Bin Kişi Birlikte İftar Açtı

Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından ilk defa Halka açık olarak ilimiz merkez Tevfik Fikret Caddesinde düzenlenen İftar yemeğine 3.000 kişi katılarak birlikte iftar açtı.

İftar saatinin yaklaşması ile alanı dolduran vatandaşlara masaları tek tek dolaşarak hoş geldiniz diyen ve sohbet eden Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Garnizon Komutanı İstihbarat Kurmay Albay Abdullah Dede, İl Jandarma Alay Komutanı jandarma Albay Halil Altıntaş, Eldivan Kaymakamı Musa Göktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Memur-Sen İl Başkanı Kasım Karatekin başta olmak üzere her kesimden vatandaşın katıldığı iftar yemeğinde Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı Ulusal ve Yerel Basın Temsilcilerine yaptığı açıklamada” Üniversite olarak Çankırı halkının her kesimini bir araya getirmek için iftar programını düzenlediklerini söyledi.

Rektör Ayrancı “Bu günü çok önemsiyoruz. Ramazan ayının bu mübarek ve manevi atmosferinde, vatandaşlarımızla, gençlerimizle, çocuklarımızla, teyzelerimizle ve annelerimiz ile birlikte olmak bize çok büyük mutluluk veriyor. Öğrencilerimiz, hocalarımız, İl müdürlerimiz, STK Başkanlarımız, arkadaşlarımız hemen her kesimden bütün Çankırı var burada. İşte bu üniversite ve bu külli akıl insanımızla buluşmayı bekliyordu uzun zamandır. Biz bu mübarek günde bugün bunu gerçekleştirmiş olduk.” dedi.

Ramazanın küskünleri dargınları barıştırdığı gibi her kesimden insanı da bir araya getirdiğinin altını çizen Prof. Dr. Hasan Ayrancı, “Buradan Orta Doğuda, bütün dünyada acı çeken Müslümanların tuttukları oruçları hayırla açmalarını niyaz ediyorum. Onlara en kısa zamanda tekrar eskiden olduğu gibi, bizim şanlı tarihimizde olduğu gibi huzur ve barış içinde yaşamalarını diliyorum. Onların her türlü arkasındayız. Türkiye’nin huzur ortamını İnşallah onlara da taşımak istiyoruz. “ şeklinde konuştu.

Akşam ezanının okunmasıyla ellerini semaya kaldıran yaklaşık 3 bin kişi, edilen duanın ardından hep birlikte oruçlarını açtı.

Çankırılı vatandaşlarda düzenlenen iftar programından dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek “Üniversitemizin ilk defa düzenlediği bu etkinlikten çok mutlu olduk. Üniversitemizin şehirle halkla kaynaşması son derece güzel bir durum. Bize bu kaynaşma ortamını sağlayan başta Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ayrancı olmak üzere üniversite yönetimine teşekkür ediyoruz” dediler.