ÇAKÜ 15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu Gerçekleştirildi.

Ana Sayfa >Haberler >ÇAKÜ 15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu Gerçekleştirildi.
25Kas

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) “15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu”; Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı il protokolü ve üniversite personelinin katılımı ile gerçekleştirildi.

ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, resepsiyonda yapmış olduğu konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Üniversitemize Emir Karatekin`in ismini vererek kendinden bir parça gören Çankırılılara, Çankırı`yı sevenlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Özellikle üniversitemizi açma adına kurulan vakıflar, dernekler, sivil toplum kuruluşları ve bu noktada gerekli desteğini esirgemeyen siyasilerimiz ile diğer kuruluşlarımızın bu hususta kaydadeğer katkıları olmuş. Emek sarf eden herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca, üniversitemizin kurulmasında emek sarf eden ve ahirete irtihal eden nice büyüklerimizin olduğunu biliyoruz. Onları da rahmet ve minnetle anıyoruz.”

“Üniversiteler, bulundukları şehirlere ve ülkelere katkı sağlayan yegâne kurumlardır. Üniversitelerin temel yükümlüklerinden biri ise insan yetiştirmektir. Bu doğrultuda da ne mutlu ki, geleceği inşa eden nesli yetiştirmek için vesile olmaktayız. Bu sorumlukla; ne kadar çalışırsak çalışalım, bize bir vatan bırakan şehitlerimiz ve gazilerimizin hakkını asla ödeyemeyiz. Ne kadar yetmeyeceğini bilsek de onlara layık olma ve bir duruşu temsil etme adına bizler de çaba sarf etmekteyiz.”

“Üniversitemizi bugünlere getiren tüm rektörlerimize, emek sarf eden tüm kadrolara teşekkür ediyorum. Çankırı Karatekin Üniversitesi 15 yıllık süre zarfında bozkırda büyüdü, gelişti ve gölgesini vermeye başladı. İnşallah önümüzdeki dönemlerde meyvelerini de verecek,  güçlenecek ve yenilenecek. Üniversitemizde göreve başladığımızdan bu yana bizleri yalnız bırakmayan, sürekli yanımızda olan sayın valimize, milletvekillerimize, belediye başkanımıza, il protokolümüze, ekibimize, hocalarımıza ve Çankırı`da üniversiteyle ilgili gayret gösteren herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu hissiyatla birlikte daha nice 15 yıllara, daha nice 100 yıllara diyoruz.”

Resepsiyon, Rektör Çiftçi’nin anlamlı konuşmasının ardından “Geleneksel Türk Giysileri ve Osmanlı Esintileri Defilesi”, “Akademik Gelişim Defilesi” ve ÇAKÜ’de öğrenim gören uluslararası öğrencilerin kendi kültürel esintilerini yansıtan defilesi ile devam etti.

ÇAKÜ 15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu Gerçekleştirildi.ÇAKÜ 15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu Gerçekleştirildi.ÇAKÜ 15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu Gerçekleştirildi.ÇAKÜ 15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu Gerçekleştirildi.ÇAKÜ 15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu Gerçekleştirildi.ÇAKÜ 15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu Gerçekleştirildi.ÇAKÜ 15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu Gerçekleştirildi.ÇAKÜ 15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu Gerçekleştirildi.ÇAKÜ 15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu Gerçekleştirildi.ÇAKÜ 15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu Gerçekleştirildi.ÇAKÜ 15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu Gerçekleştirildi.ÇAKÜ 15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu Gerçekleştirildi.ÇAKÜ 15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu Gerçekleştirildi.ÇAKÜ 15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu Gerçekleştirildi.ÇAKÜ 15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu Gerçekleştirildi.ÇAKÜ 15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu Gerçekleştirildi.ÇAKÜ 15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu Gerçekleştirildi.ÇAKÜ 15. Yıl Kuruluş Resepsiyonu Gerçekleştirildi.
Sonraki Haber

Nurullah Akçayır, Bağlaması ve Güzel Sesi ile ÇAKÜ’yü Coşturdu.

Önceki Haber

ÇAKÜ 15. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri, Gerçekleştirilen Açılış Töreni ile Başladı