ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

Rektör Ayrancı İstiklal Yolu`nu Sınır Hattına Taşıdı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı ile akademik ve idari personelimiz, Şanlıurfa`nın Akçakale ilçesine, sınırın sıfır noktasına giderek cephe gerisindeki askerimize ve sivil halkımıza destek verdi.

Prof. Dr. Ayrancı ve beraberindeki 20 kişilik heyet, Akçakale Kaymakamı Metin Esen ile Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya`yı ziyaret etti.

Barış Pınarı Harekatı kapsamında görev yapan askerlerle de bir araya gelen Rektör Ayrancı, ilçede terör örgütü YPG/PKK tarafından atılan havanlar sonucunda yaralanan Akçakaleli vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Yaptığı açıklamada ilçede bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Ayrancı, ilçe halkının Mehmetçik ile kenetlendiğini gözlemlediklerini ifade etti. Ayrancı: “Harekatın 9. gününde üniversite aklı ve vicdanın temsilcisi olarak, halkımızı, misafirlerimizi, çocuklarımızı, kamu görevlilerimizi ziyaret etmek ve Mehmetçiğimize destek vermek istedik. Mehmetçik, dirayetli siyasetimizin kararı doğrultusunda burada oyunu bozdu. Ortadoğu`da bir terör devleti kurulma ihtimali kalmadı. Bu bizim Suriyelilere ve insanlığa bir armağanımızdır." değerlendirmesinde bulundu. Ayrancı: “Mehmetçiğin gittiği her yerde, huzur, düzen ve intizam ortamı, ahlâk, şefkât ve rahmet vardır. İşte biz bunu yerinde görmek ve Mehmetçiğimize destek olmak için burada bulunmaktayız.” şeklinde konuştu.

Ayrancı ve beraberindeki heyet, Kızılay’ın Harran’da bulunan geçici barınma merkezini de ziyaret ederek, burada yaşamakta olan sığınmacılara, üniversite tarafından üretilen pirinç ve Çankırı tuzu ile merkezdeki çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.