ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

ÇAKÜ Yine Zirvede

2019 – 2020 akademik yılına Türkiye’de en fazla program açan üniversite olarak giren Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ), 2007’den sonra kurulan devlet üniversiteleri arasında TÜBİTAK’tan en çok proje desteği alan üniversite olarak birinci sırada yer aldı.

Büyüyen, yenilikçi ve gelişime açık üniversite anlayışıyla her gün başarılarına bir yenisini daha ekleyerek ilerleyen ÇAKÜ, TÜBİTAK’ın “Desteklenmesi Uygun Bulunan 1001-Proje Sayısı” sıralamasında, 2007 sonrası kurulan devlet üniversiteleri arasında 1’inci, Türkiye genelinde ise 25’inci üniversite oldu.

Çankırı Karatekin Üniversitesi`nin almış olduğu bu başarılı sonucun yoğun ve disiplinli çalışmaların neticesinde geldiğini belirten Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı "Hedefimiz çok daha ileriye gitmek. Bunun için gerekli tüm hazırlıkları yaptık. Açtığımız yeni bölümlerimiz ve kadromuza dâhil ettiğimiz yeni akademisyenlerimiz ile birlikte, farklı alanlarda pek çok yeni proje ortaya koyacağız. Tam anlamıyla bir araştırma üniversitesi olma yolunda Türkiye genelinde daha üst sıralara çıkmayı hedefliyoruz" dedi.